Plokščiapėdystė

Vaikščiojimas yra antra pagal svarbą žmogaus funkcija po kvėpavimo. Sveikos pėdos, tai kokybiško gyvenimo dalis, deja, pasitaiko labai dažna pėdos deformacijos forma – plokščiapėdystė. Normali pėda turi dvi atramas, kurios sudaro skliautą: kulną ir dalį prie kojų pirštų, jei šis skliautas nusileidžia ar susilygina, tada atsiranda plokščiapėdystė. Skliautas yra svarbus, nes amortizuoja judesius, vaikščiodami išlaikome pusiausvyrą, tačiau jei raumenys ir sausgyslės silpsta, pėda deformuojasi ir padas tampa visiškai lygus, netenkama labai svarbios amortizuojančios funkcijos. 

Pastebima, jog dažniausiai pilnapadystė suaugusiems atsiranda dėl griaučių ir raumenų sistemos vystymosi sutrikimų vaikystėje, taip pat dėl traumų, netinkamos pėdų priežiūros, didelio fizinio krūvio, kuris tenka pėdoms bei senėjimo ar nėštumo.  Tuo tarpu pilnapadystė vaikams atsiranda vos gimus, kadangi tiek kaulai, tiek pėdos skliautai nepilnai susiformavę, šie formuojasi palaipsniui kartu su kaulais, stiprėjant raumenims ir raiščiams bei galutinai susiformuoja apie 6–7 vaiko gyvenimo metus. 

Plokščiapėdystė gali iššaukti varginančius skausmus ar tinimą, kadangi pertempiami raiščiai ir sausgyslės. Jaučiamas nuovargis bei kiti nemalonūs pojūčiai blauzdose ir keliuose. Plokščiapėdystės gydymas yra kompleksinis: sumažinamas skausmas, stiprinami pėdos raumenys ir raiščiai, atliekama gydomoji gimnastika, prireikus naudojami vaistiniai preparatai. Taip pat pilnapadystė gydoma individualiai parenkant ir pritaikant ortopedinę avalynę arba specialius įdėklus, kurie pakelia pėdos skliautą ir sumažina spaudimą minkštiesiems audiniams. 

Šioje kategorijoje siūlome išbandyti ortopedinę avalynę tiek suaugusiems, tiek vaikams plokščiapėdystei gydyti. Įsigykite MEMO, AURELKA, OMAKING bei mūsų gaminamą avalynę ir džiaukitės kokybiška pėdų apsauga. Dėvėdami MEMO ortopedinę avalynę galėsite stebėti vaiko pėdos padėtį: per 14 dienų stebima, kaip nusidėvėjo kulno ir pado iškilieji paviršiai. AURELKA avalynė dėvima su ortopedinėmis įklotėmis ir padeda pėdai taisyklingai vystytis.

Visa ortopedinė avalynė pagaminta iš natūralios odos, minkšta, elastinga, o svarbiausia, lengvai prisitaiko prie Jūsų pėdos formos.

Parduotuvė nuolat pildoma

Kviečiame užsukti ir įsigyti ortopedijos priemonių – kaklo, peties, rankų, stuburo, kojų įtvarus, gaminius būsimoms mamoms ir po gimdymo, avalynės vaikams, kuri atitinka visas ortopedų rekomendacijas. Mūsų svetainėje rasite įvairių sveikatai reikalingų prekių, taip pat prekes skirtas reabilitacijai ir slaugai. Daug gaminių yra sportuojantiems ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms.

Susisiekite su mumis

+370 620 88622 (I-V 9.00-16.30 val.)
info@e-itvarai.lt
e-itvarai.lt