Plokščiapėdystė

Vaikščiojimas yra antra pagal svarbą žmogaus funkcija po kvėpavimo. Sveikos pėdos, tai kokybiško gyvenimo dalis, deja, pasitaiko labai dažna pėdos deformacijos forma – plokščiapėdystė, dar kitaip – plokščiapadystė arba pilnapadystė. Tai yra dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, mažesne ar didesne plokščiapėdystės forma skundžiasi net septyni iš dešimties Lietuvos gyventojų.

Kas yra plokščiapėdystė?

Normali pėda turi dvi atramas, kurios sudaro skliautą: kulną ir dalį prie kojų pirštų, jei šis skliautas nusileidžia ar susilygina, tada atsiranda plokščiapėdystė. Pėdos skliautas suplokštėja dėl atlaisvėjusių pėdos sąnarius fiksuojančių raiščių, susilpnėjusio raumenų tonuso. Suplokštėti gali išilginis ir/ arba skersinis skliautas, dėl to sakoma, kad vystosi atitinkamai išilginė ir/ arba skersinė plokščiapėdystė. Skliautas yra svarbus, nes amortizuoja judesius, vaikščiodami išlaikome pusiausvyrą, tačiau jei raumenys ir sausgyslės silpsta, pėda deformuojasi ir padas tampa visiškai lygus, netenkama labai svarbios amortizuojančios funkcijos.

Dėl ko išsivysto plokščiapėdystė?

Plokščiapėdystė gali būti įgimta dėl įgimto silpno raumenų ir sausgyslių tonuso. Taip pat plokščiapėdystė gali būti įgyta. Pastebima, jog dažniausiai pilnapadystė suaugusiems atsiranda dėl griaučių ir raumenų sistemos vystymosi sutrikimų vaikystėje, taip pat dėl traumų (plyšusių arba patemptų raiščių, kaulų lūžių), ligų (reumatoidinio artrito, cukrinio diabeto, insulto), netinkamos pėdų priežiūros, netinkamos avalynės (per maža arba per didelė avalynė, per aukšti batų kulnai arba lygiapadžiai batai), didelio fizinio krūvio, kuris tenka pėdoms bei senėjimo ar nėštumo, galiausiai, įtakos turi ir paveldimumas.

Tuo tarpu pilnapadystė vaikams atsiranda vos gimus, kadangi tiek kaulai, tiek pėdos skliautai nepilnai susiformavę, šie formuojasi palaipsniui kartu su kaulais, stiprėjant raumenims ir raiščiams bei galutinai susiformuoja apie 6–7 vaiko gyvenimo metus. Taisyklingam vaiko pėdos formavimuisi daug įtakos turi vaiko fizinė veikla ir aktyvumas. Labai svarbu, kad vaikas daug judėtų, bėgiotų, važinėtų dviračiu, plaukiotų ir užsiimtų kita aktyvia veikla. Sumažinti plokščiapėdystės išsivystymo riziką galima ir leidžiant vaikui kuo daugiau vaikščioti basomis pėdomis nelygiu paviršiumi, pavyzdžiui, žole, smėliu, žvyru ir pan. Ir, žinoma, kiekvieni tėvai turi pasirūpinti kokybiška vaikų avalyne.

Kokie pilnapadystės simptomai?

Plokščiapėdystė gali iššaukti varginančius kulno, kulkšnies, blauzdos, nugaros, klubo arba kelio skausmus ar tinimą, kadangi pertempiami raiščiai ir sausgyslės. Jaučiamas nuovargis bei kiti nemalonūs pojūčiai pėdose, blauzdose ir keliuose, pakinta laikysena. Jei pajuntate bent mažiausius simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją ortopedą, kuris paskirs reikalingas priemones ir nukreips tolimesniems veiksmams. Rinkitės tik kokybiškas ir saugias ortopedines priemones.

Jei simptomų dar nejaučiate arba neatpažįstate, tačiau pastebėjote, kad pėdos skliautas praranda išgaubtumą, jaučiate, kad vidurinė pėdos dalis remiasi į grindis, taip pat kreipkitės į gydytoją ortopedą. Panašu, kad Jums vystosi pilnapadystė. Kuo anksčiau imsitės veiksmų, tuo didesnė tikimybė ir galimybė pėdos deformacijas sustabdyti.

Kaip gydyti plokščiapėdystę?

Jei Jus vargina minėti plokščiapėdystės simptomai ir kreipėtės į gydytoją ortopedą, jis Jus, tikriausiai, jau informavo apie pilnapadystės gydymo eigą būtent Jūsų atveju. Kiekviena pėdos deformacija yra unikali, todėl plokščiapėdystės gydymas yra kompleksinis: sumažinamas skausmas, stiprinami pėdos raumenys ir raiščiai, atliekama gydomoji gimnastika, prireikus naudojami vaistiniai preparatai. Taip pat pilnapadystė gydoma individualiai parenkant ir pritaikant ortopedinę avalynę arba specialius įdėklus, kurie pakelia pėdos skliautą ir sumažina spaudimą minkštiesiems audiniams.

Ką reikia žinoti apie ortopedinę avalynę?

Ortopedinė avalynė gali būti profilaktinė arba individuali. Profilaktinė ortopedinė avalynė yra pagaminta taip, kad pėdoms būtų užtikrintas patogumas, stabilumas ir gera amortizacija, tokie ortopediniai batai suaugusiems užtikrina taisyklingą pėdos padėtį, todėl mažina nuovargį ir stabdo deformavimąsi. Ortopediniai batai vaikams užtikrina taisyklingą pėdos vystymąsi.

Individuali ortopedinė avalynė sprendžia didesnes problemas ir yra skirta didesnėms pėdos deformacijoms gydyti, sumažinti arba panaikinti su deformacijomis susijusius skausmus, nuovargį ir kitus simptomus. Tokie ortopediniai batai yra gaminami individualiai pagal konkrečius paciento atvejus ir gydytojo ortopedo rekomendacijas.

Profilaktikai arba nedidelėms pėdos deformacijoms gydyti gali būti naudojami specialūs ortopediniai padukai, dedami į Jūsų įprastus batus.

Šioje kategorijoje siūlome išbandyti ortopedinę avalynę tiek suaugusiems, tiek vaikams plokščiapėdystei gydyti. Įsigykite MEMO, AURELKA, OMAKING bei mūsų gaminamą avalynę ir džiaukitės kokybiška pėdų apsauga. Dėvėdami MEMO ortopedinę avalynę galėsite stebėti vaiko pėdos padėtį: per 14 dienų stebima, kaip nusidėvėjo kulno ir pado iškilieji paviršiai. AURELKA avalynė dėvima su ortopedinėmis įklotėmis ir padeda pėdai taisyklingai vystytis.

Kodėl verta rinktis mus?

Visa ortopedinė avalynė atitinka gydytojų rekomendacijas, yra pagaminta iš natūralios odos, minkšta, elastinga, o svarbiausia, lengvai prisitaiko prie Jūsų pėdos formos. Darbuotojų patirtis, gera techninė bazė, avalynės gamyboje naudojamos nekenksmingos, kokybiškos žaliavos, užtikrina ortopedinių batų kokybę bei garantuoja trumpą užsakymo atlikimo terminą.

 

Parduotuvė nuolat pildoma

Kviečiame užsukti ir įsigyti ortopedijos priemonių – kaklo, peties, rankų, stuburo, kojų įtvarus, gaminius būsimoms mamoms ir po gimdymo, avalynės vaikams, kuri atitinka visas ortopedų rekomendacijas. Mūsų svetainėje rasite įvairių sveikatai reikalingų prekių, taip pat prekes skirtas reabilitacijai ir slaugai. Daug gaminių yra sportuojantiems ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms.

Susisiekite su mumis

+370 620 88622 (I-V 9.00-16.30 val.)
info@e-itvarai.lt
e-itvarai.lt